Campionatul national scolar de sah ELISABETA POLIHRONIADE editia a IV-a, ciclul primar
Ultima actualizare19.06.2016 09:57:34, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 5)
Clasament final dupa 7 runde
Loc Nr.start Echipa Nr. partide + = – TB1 TB2 TB3
1 4 Scoala 5 – Vulcan 7 4 3 0 11 0 20,5
2 3 Scoala GEORGE EMIL PALADE – Buzau 7 4 3 0 11 0 18,5
3 1 Scoala 197 – Bucuresti 7 4 3 0 11 0 17,5
4 8 Scoala ALEXANDRU CIUCURENCU – Tulcea 7 4 2 1 10 0 18,5
5 2 Scoala 146 I.G. DUCA – Bucuresti 7 4 2 1 10 0 18,0
6 9 Scoala IOAN OPRIS 1 – Turda 7 4 1 2 9 0 17,5
7 11 Scoala GEORGE BARITIU – comuna Jucu 7 4 1 2 9 0 17,5
8 5 Scoala 29 Galati 7 4 1 2 9 0 16,0
9 10 Scoala OPREA IORGULESCU – Campulung Musc 7 3 2 2 8 0 17,0
10 24 Scoala GEORGE ENESCU – Moinesti 7 4 0 3 8 0 15,5
11 6 Scoala MORA FERENC – Odorheiu Secuiesc 7 3 2 2 8 0 15,0
12 7 Scoala IULIU HATIEGANU – Cluj Napoca 7 3 1 3 7 0 17,5
13 15 Scoala TUDOR VLADIMIRESCU – Targu Mures 7 3 1 3 7 0 12,5
14 16 Scoala IOAN OPRIS 2 – Turda 7 3 1 3 7 0 12,5
15 13 L.T. IOAN PETRUS – Otopeni 7 2 2 3 6 0 13,5
16 12 C.N. Banatean – Timisoara 7 2 2 3 6 0 13,0
17 18 Scoala ALEXANDRU ODOBESCU – comuna Chiaj 7 2 2 3 6 0 13,0
18 14 Scoala 30 GHEORGHE TITEICA – Constanta 7 1 4 2 6 0 12,0
19 17 Scoala 17 – Botosani 7 2 2 3 6 0 12,0
20 19 Scoala GEORGE COSBUC – comuna Mediesu Au 7 3 0 4 6 0 12,0
21 20 Scoala ANASTASIA POPESCU – Bucuresti 7 2 2 3 6 0 11,5
22 26 Seminarul Teologic Ortodox – Cluj Napoca 7 1 4 2 6 0 11,5
23 22 Scoala 1 – comuna MIHAI BRAVU – Bihor) 7 3 0 4 6 0 9,5
24 21 Scoala MIRON POMPILIU – Stei – Bihor 7 2 1 4 5 0 10,5
25 25 Scoala GEORGE POPA – Medias 7 2 1 4 5 0 10,5
26 23 Scoala Ciresarii – Medias 7 2 1 4 5 0 9,0
27 27 Scoala MIHAI EMINESCU – Medias 7 1 0 6 2 0 6,0
Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)

Campionatul national scolar de sah ELISABETA POLIHRONIADE editia a IV-a, ciclul gimnazial
Ultima actualizare19.06.2016 10:15:48

Clasament final dupa 7 runde
Loc Nr.start Echipa Nr. partide + = – TB1 TB2 TB3
1 1 L.T. DAVID VONIGA – comuna Giroc – Timis 7 6 0 1 12 0 20
2 4 Scoala GEORGE EMIL PALADE – Buzau 7 4 3 0 11 0 19.5
3 3 Scoala 29 – Galati 7 5 0 2 10 2 21
4 2 L.T. international de informatica – Bucu 7 4 2 1 10 0 16.5
5 9 Scoala 11 – Oradea 7 4 1 2 9 0 18
6 6 Scoala 1 – comuna Moara Vlasiei – Ilfov 7 3 2 2 8 0 18
7 10 Scoala NICOLAE IORGA – Sibiu 7 3 2 2 8 0 16.5
8 7 C.N. MIHAI EMINESCU – Satu Mare 7 3 2 2 8 0 13
9 5 Scoala STEFAN CEL MARE – Vaslui 7 3 1 3 7 0 17
10 8 Scoala 12 – Tulcea 7 3 1 3 7 0 14.5
11 11 Scoala GEORGE BARITIU – comuna Jucu – Cl 7 3 1 3 7 0 13.5
12 16 Scoala – comuna Musetesti – Gorj 7 3 1 3 7 0 12
13 12 Scoala 124 – Bucuresti sector 5 7 3 1 3 7 0 11.5
14 15 C.S.E.I. ELISABETA POLIHRONIADE – Vaslu 7 2 3 2 7 0 10.5
15 17 Scoala CIPRIAN PORUMBESCU – Comanesti 7 2 2 3 6 0 12
16 18 Scoala IOAN MORARU – sat Dirlos 7 1 4 2 6 0 11.5
17 14 Scoala 5 – Bucuresti 7 2 2 3 6 0 9
18 13 Scoala CONSTANTIN IOAN MOTAS – Medias 7 0 5 2 5 0 11.5
19 20 Scoala SZACSVAY IMRE – Oradea 7 1 3 3 5 0 11.5
20 19 Scoala MIHAI EMINESCU – Medias 7 1 3 3 5 0 10
21 21 Scoala Ciresarii – Medias 7 1 1 5 3 0 7

Adnotare
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)

Campionatul national scolar de sah ELISABETA POLIHRONIADE editia a IV-a, licee
Ultima actualizare19.06.2016 10:40:07

Clasament final dupa 7 runde
Loc Nr.start Echipa Nr. partide + = – TB1 TB2 TB3
1 1 L.T. IOAN PETRUS – Otopeni 7 6 1 0 13 0 24
2 2 L.T. TAMASI ARON – Odorheiul Secuiesc 7 5 2 0 12 0 17.5
3 3 C.N. MIHAI EMINESCU – Satu Mare 7 5 1 1 11 0 17.5
4 4 C.N. ION C. BRATIANU – Pitesti 7 4 0 3 8 0 17
5 5 C.N. EMANUEL GOJDU – Oradea 7 3 1 3 7 0 13
6 6 L.T. GHEORGHE SINCAI – Cluj Napoca 7 3 1 3 7 0 12
7 7 L.T. S.N.G. – Medias 7 3 1 3 7 0 11.5
8 11 C.N. IULIA HASDEU – Bucuresti sector 2 7 2 2 3 6 1 11
9 8 C.N. DIMITRIE CANTEMIR – Onesti 7 2 2 3 6 1 10.5
10 10 C.N. MIHAI EMINESCU – Petrosani 7 2 1 4 5 0 11
11 9 C.N. A.T. LAURIAN – Botosani 7 1 0 6 2 0 8

Adnotare
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)