Campionatul Naţional Şcolar de Şah „Elisabeta Polihroniade”

                                Echipe Mixte – Ediţia a III-a 

 

Clasament final după 7 runde – Ciclul Primar

 Nr. Echipa    Nr. Partide  +  =  –  TB1  TB2  TB3
1. CLUJ – Sc. Gim. „Iuliu Haţieganu” – Cluj Napoca 7 7 0 0 14 0 20,0
2. BUCUREŞTI – Şc. Gim. nr. 197 – Bucureşti 7 6 0 1 12 0 20,0
3. GALAŢI – Şc. Gim. nr. 43 ,,Dan Barbilian” – Galati 7 5 0 2 10 0 19,5
4. ARGEŞ – Şc. Gim. ,,Oprea Iorgulescu”(1) – Câmpulung Muscel 7 4 1 2 9 1 16,5
5. ARAD – Şc. Gim. nr. 5 – Arad 7 4 1 2 9 1 15,5
6. SATU MARE – L. T. ,,Ham Janos” – Satu Mare 7 4 0 3 8 0 17,5
7. TULCEA – Şc. Gim. nr. 12 – Tulcea 7 4 0 3 8 0 17,5
8. DOLJ – C.N. ,,Fratii Buzesti” – Craiova 7 4 0 3 8 0 16,0
9. BUCUREŞTI – Scoala nr. 194 – Bucureşti 7 4 0 3 8 0 15,5
10. CLUJ – Şc. ,,George Baritiu” – com. Jucu 7 3 2 2 8 0 15,5
11. BACĂU – Şc. Gim. ,,George Enescu” – Moineşti 7 3 2 2 8 0 15,0
12. HUNEDOARA – Şc. Gim. nr. 4 – Vulcan 7 2 3 2 7 0 13,5
13. ARGEŞ – Şc. Gim. ,,Oprea Iorgulescu”(2) – Câmpulung Muscel 7 3 1 3 7 0 13,5
14. MUREŞ – Şc. Gim. „Tudor Vladimirescu” – Târgu Mureş 7 3 0 4 6 0 14,5
15. TELEORMAN – Şc. nr.1 ,,Mihai Eminescu” – Roşiori de Vede 7 3 0 4 6 0 12,5
16. BUCUREŞTI – Scoala 175 – Bucureşti 7 3 0 4 6 0 12,5
17. TIMIŞ – L. T. ,,David Voniga” – com. Giroc 7 3 0 4 6 0 11,5
18. BUCUREŞTI – Şc. Gim. nr. 179 – Bucureşti 7 3 0 4 6 0 11,0
19. ALBA – Liceul Teoretic Teiuş 7 3 0 4 6 0 10,5
20. ILFOV – L. T. „Ioan Petruş” – Otopeni 7 2 1 4 5 2 10,5
21. VÂLCEA – ,,Nicolae Balcescu” – Râmnicu Vâlcea 7 2 1 4 5 0 10,0
22. BOTOŞANI – Liceul Tehnologic – com. Todireni 7 2 0 5 4 0 9,5
23. SIBIU – Şc. Gim. „Ioan Moraru” – com. Dîrlos 7 1 0 6 2 0 4,0


Clasament final după 7 runde – Ciclul Gimnazial

Rk. SNo Team Games   +    =    –   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 2 Liceul „David Voniga” – Comuna Giroc 7 7 0 0 14 0 21,5 0
2 1 C.N. Mihai Viteazul – Ploiesti 7 5 1 1 11 1 22,5 0
3 5 Scoala Generala „George Emil Palade” – B 7 5 1 1 11 1 20,5 0
4 6 Scoala Gimnaziala nr.11 Buzau 7 5 0 2 10 0 18,0 0
5 3 Scoala nr. 29 – Galati 7 5 0 2 10 0 17,0 0
6 11 Scoala Gimnaziala nr.11 – Oradea 7 4 1 2 9 0 16,0 0
7 4 C.N. „Mihai Eminescu” – Satu Mare 7 4 1 2 9 0 15,5 0
8 28 Scoala Gimnaziala „Liviu Rebreanu” – Mio 7 4 1 2 9 0 14,5 0
9 8 Colegiul Tehnic Mihai Viteazul – Vulcan 7 4 0 3 8 0 17,5 0
10 9 C.N. „Moise Nicoara” – Arad 7 4 0 3 8 0 16,5 0
11 17 Scoala „Elena Doamna” – Tulcea 7 3 2 2 8 0 16,5 0
12 10 Scoala Gimnaziala „Ioan Bob” – Cluj Napo 7 3 2 2 8 0 16,0 0
13 26 Scoala Gimnaziala „Ciprian Porumbescu” – 7 3 2 2 8 0 13,5 0
14 18 Scoala „Oprea Iorgulescu” – Campulung Ar 7 3 1 3 7 0 16,5 0
15 15 Liceul de Arte „Marin Sorescu” – Craiova 7 3 1 3 7 0 15,5 0
16 7 Scoala Gimnaziala nr.1 – Moara Vlasiei 7 3 1 3 7 0 15,0 0
17 30 Scoala Gimnaziala nr.1 – Oraseni Deal 7 3 1 3 7 0 14,0 0
18 29 Scoala Gimnaziala M.T. Rumano – Berevoie 7 2 3 2 7 0 13,0 0
19 12 Scoala Gimnaziala „Tudor Vladimirescu” – 7 3 0 4 6 0 14,0 0
20 14 Scoala nr. 194 – Bucuresti 7 3 0 4 6 0 14,0 0
21 19 Centrul Scolar de Educatie Incluziva „El 7 2 2 3 6 0 12,0 0
22 20 Liceul Teoretic Teius 7 2 2 3 6 0 12,0 0
23 22 Scoala „George Baritiu” – Jucu 7 2 2 3 6 0 11,0 0
24 24 Scoala Generala „Ion Popescu- Voitesti 7 3 0 4 6 0 8,5 0
25 13 Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” – Med 7 2 1 4 5 0 12,0 0
26 16 Scoala Gimnaziala „Constantin Ioan Motas 7 2 1 4 5 0 12,0 0
27 27 Scoala Gimnaziala „Ciresarii” – Medias 7 2 1 4 5 0 8,0 0
28 25 Scoala Gimnaziala – Musetesti Gorj 7 2 0 5 4 0 9,5 0
29 23 Scoala „Ioan Moraru” – Dirlos 7 1 2 4 4 0 8,5 0
30 21 Nicolae Balcescu – Valcea 7 2 0 5 4 0 8,0 0
31 31 Scoala Gimnaziala nr.4 – Medias 7 1 1 5 3 0 5,0 0

 

 

Clasament final după 7 runde – Ciclul Liceal

Rk. SNo Team Games   +    =    –   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 2 C.N. „Carol I” – Craiova 7 5 1 1 11 1 19,5 0
2 3 C.N. „Mihai Eminescu” – Satu Mare 7 4 3 0 11 1 18,0 0
3 7 C.N. „Emanuil Gojdu” – Oradea 7 4 2 1 10 0 17,5 0
4 1 Liceul Teoretic „Tamasi Aron” – Odorheiu 7 3 3 1 9 0 17,5 0
5 5 C.N. „B.P. Hasdeu” – Buzau 7 4 1 2 9 0 14,0 0
6 13 C.N. „Mihai Eminescu” – Petrosani 7 4 0 3 8 0 16,0 0
7 4 Liceul Teoretic „Ioan Petrus” – Otopeni 7 3 2 2 8 0 15,0 0
8 8 C.N. „Ion C. Bratianu” – Pitesti 7 3 1 3 7 0 15,0 0
9 6 Liceul „Mihail Kogalniceanu” – Vaslui 7 3 1 3 7 0 14,0 0
10 9 Liceul „Gheorghe Sincai” – Cluj Napoca 7 3 0 4 6 0 13,5 0
11 14 C.N. „Grigore Moisil” – Onesti 7 1 2 4 4 1 11,0 0
12 12 C.N. „Dimitrie Cantemir” – Onesti 7 1 2 4 4 1 9,0 0
13 10 Scoala Nationala de Gaz – Medias 7 0 3 4 3 0 9,0 0
14 11 Liceul Teoretic „Axente Sever” – Medias 7 0 1 6 1 0 7,0